14 päeva

14 days

2022

Menstruaalveri, vesi, aluspesu, klaasist kausid, taburetid

„14 päeva“ on orgaaniline, elav ja ajas muutuv installatsioon. Veega täidetud kausside sees ligunevad menstruaalverega kaetud aluspüksid.

Teos tõukub isiklikust kogemusest menstruatsiooni ning rasestumisvastase vahendi valimise teemal. Soovisin leida pikaajalist ja tõhusat vahendit, aga ei saanud jätkata hormonaalsete meetodite kasutamisega. Paraku on need aga tänapäeval kõige populaarsemad ning ainuke tõhus mittehormonaalne vahend on vaskspiraal. Selle peamised kõrvalmõjud on tavalisest pikem veristus ja valulikum menstruatsioon. Teose pealkiri viitab kaua kestvale menstruatsioonile ning peegeldab frustreerivat aga omamoodi poeetilist rituaali, mis tekstiilile sattunud vere eemaldamisega kaasneb.

2022

Menstrual blood, water, textile, glass bowls, stools

„14 days“ is an organic, living installation, which changes over time. Underpants covered with menstrual blood soak inside water-filled bowls.

The artwork is based on my personal experience with menstruation and birth-control. I wanted to find a long-term and effective contraceptive, but I could not continue using hormonal methods. Unfortunately, they are the most popular today, and the only effective non-hormonal method is the copper IUD. The main side effects are longer and more painful periods. The title of the installation refers to a long menstruation and reflects a frustrating nevertheless poetic ritual which comes with removing blood from textiles.